Choć lubię letni czas to nadchodzącą jesień przywitam z radością. Bo jak tu się nie cieszyć gdy wszędzie tyle dobrego. Bosko smakujące pomidory, półki uginające się od soczystych brzoskwiń i czarne jagody, którymi będziemy mogli cieszyć się już tylko chwilę. Aby ja przedłużyć sięgam po nie ostatnio na okrągło. Tym razem wylądowały w niewyobrażalnie dobrym ucieranym cieście z kremem migdałowym. Polecam bardzo, korzystajcie z jagodowych przepisów póki jeszcze jagody są, bo zaraz będziemy za nimi tęsknić.
BRZOSKWINIAMI I JAGODAMI
forma o średnicy 25 cm
CIASTO
130 g miękkiego masła
120 g drobnego cukru
2 duże jajka*
50 g mąki ziemniaczanej
200 g mąki pszennej
2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli
120 g kwaśnej śmietany (użyłam 12%)*
KREM MIGDAŁOWY
60 g miękkiego masła
30 g cukru pudru
1 jajko
1 łyżka mąki pszennej
50 g zmielonych drobno migdałów
DODATKOWO
100 g jagód
1 duża brzoskwinia
garść borówek
dwie garście płatków migdałowych
W misce miksera umieścić miękkie masło oraz cukier. Utrzeć na jasną masę. Pod koniec ucierania dodać pojedynczo jajka. Następnie do masy dodać przesiane mąki, proszek do pieczenia oraz sól. Na koniec wmieszać przy pomocy miksera kwaśną śmietanę. Masę przełożyć do formy, której dno uprzednio należy wyłożyć papierem do pieczenia. Piekarnik nagrzać na 180 stopni C.
W drugiej misce zrobić krem migdałowym, miksując w niej wszystkie składniki. Na wierzchu ciasta poukładać owoce oraz krem migdałowy, na koniec całość posypać płatkami migdałowymi. Piec w nagrzanym piekarniku około 40-45 minut do tak zwanego "suchego patyczka". Studzić w foremce.
SMACZNEGO!!!
Puszystość i owocowość. Mrau, ideał :-).
OdpowiedzUsuńCieszę się Evi, że przypadło Ci do gustu :)
UsuńFajne połączenie :)
OdpowiedzUsuńI bardzo smaczne ;)
UsuńJa za jagodami będę tęsknić najbardziej na świecie:)
OdpowiedzUsuńJa też, a najgorsze że nie zrobiłam mrożeniowych zapasów :(
UsuńUuu, będę piec! :)
OdpowiedzUsuńUuu to się cieszę i daj znać czy smakowało :)
UsuńCiasto kremowe lub po prostu kremówka to deser, który powstaje z połączenia masła i śmietany. Został wynaleziony w Stanach Zjednoczonych pod koniec XIX wieku przez nieznanego piekarza.
OdpowiedzUsuń