Pomarańczowy kolor zaczął nareszcie rządzić w naszej kuchni. Co roku tęsknię za dynią i choć za każdym razem ciężko przyjąć mi do wiadomości że lato minęło, to dzięki niej jakoś tak łatwiej. Postaram się nią nacieszyć dodając do wszystkiego, ale oprócz tego mam zamiar też zrobić coroczne zapasy dyniowe w postaci TAKIEGO PUREE. Gdy ma się je przygotowane jest zdecydowanie łatwiej wykorzystywać ją w codziennym gotowaniu.
DYNIOWE BUŁKI NADZIEWANE POWIDŁAMI ŚLIWKOWYMI
12 sztuk
100 ml letniego mleka
7 g suszonych drożdży
szczypta cukru
70 g masła
80 g brązowego cukru
500 g mąki pszennej
150 g PUREE Z DYNI
1 jajko
szczypta soli
słoiczek powideł śliwkowych
POLEWA SEROWA
200 g serka śmietankowego
1 czubata łyżka cukru pudru
mleko
Z letniego mleka, drożdży oraz szczypty cukru zrobić zaczyn i odstawić na chwilę. W rondelku umieścić masło oraz cukier, podgrzewać i mieszać od czasu aż cukier się rozpuści. Odstawić do ostygnięcia. W misce miksera umieścić mąkę, puree z dyni, jajko, szczyptę soli oraz cały zaczyn i ostygniętą mieszaninę maślaną. Wyrobić dobrze ciasto. po wyrobieniu powinno być gładkie, elastyczne i dość wilgotne. Miskę z zawartością przykryć folią spożywczą i odstawić w ciepłe miejsce na około 2 godziny. Ciasto powinno podwoić swoją objętość. Po tym czasie stolnicę podsypać mąką i rozwałkować na niej ciasto na kształt prostokąta. Na nim rozprowadzić równomiernie powidła śliwkowe. Zwinąć w roladę wzdłuż krótszego boku, którą następnie pociąć na 12 kawałków, które rozłożyć dość blisko siebie na blasze wyłożonej papierem do pieczenia. Całość przykryć folią spożywczą i umieścić w ciepłym miejscu na około 20-30 minut. Po tym czasie nagrzać piekarnik na 180 stopni i piec bułki około 35-40 minut do lekkiego zrumienienia.
Gdy bułki będą się piekły przygotować polewę, umieszczając w misce serek oraz cukier. Miksować dodając po trochu mleka. Bułki podawać z polewą serową.
SMACZNEGO!!!
Puree z dyni jest jesienią niezastąpione :)
OdpowiedzUsuńPyszne musiały być te bułeczki :)