niedziela, 11 sierpnia 2013

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL DOBREGO SMAKU W POZNANIU.

Ostatni długi wakacyjny weekend się zbliża szybkim tempem i jeśli w tym czasie będziecie w Poznaniu lub okolicy to zachęcam do zajrzenia na Stary Rynek, gdzie w czwartek 15.08 rozpoczyna się VII OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL DOBREGO SMAKU, który będzie trwał do niedzieli 18.08. Mój blog został wybrany jako blog partnerski, więc będę w tych dniach korzystać jak mogę z odbywających się wydarzeń. A będzie naprawdę z czego wybierać, o czym możecie się przekonać sprawdzając PROGRAM festiwalu. 
Festiwal ten będzie nie tylko niezwykłą ucztą dla podniebienia, podczas której będzie można spróbować przysmaków z całej Polski oraz z wielu zakątków świata, ale także pretekstem do wielu wydarzeń kulinarnych i około kulinarnych.
Jeśli chodzi o podniebienie to będzie można się uraczyć wieloma regionalnymi przysmakami, między innymi poznańskimi szarymi kluchami, serami zagrodowymi z Wielkopolski a także Bambrzokiem (co za fascynująca nazwa :))
W całym Poznaniu będą odbywały się warsztaty dla zainteresowanych, między innymi warsztaty kuchni molekularnej w Reforma Studio, kulinarne dla blogerów w Spocie, ostrygowe w restauracji Toga oraz warsztaty z Sebastianem Gołębiewskim. Będzie także wiele wykładów (między innymi ten o świni Złotnickiej) których tematy oczywiście będą krążyły dookoła kulinariów, kolacje degustacyjne, a także warsztaty dla najmłodszych. W czwartek natomiast będzie można obejrzeć ciekawe filmy w kinie Muza, a w niedzielę uczestniczyć w śniadaniowym pikniku nad Wartą. A prawie bym zapomniała jeszcze o biegu kelnerów na który na pewno też warto się wybrać, aby zaobserwować ich zmagania na trasie. Program naprawdę jest mocno rozbudowany i myślę że każdy znajdzie coś dla siebie. Zdam dokładną relację później, ponieważ mam zamiar uczestniczyć w wielu wydarzeniach, oczywiście robiąc zdjęcia.
Dodatkowo tak się złożyło że zostałam zaproszona aby uczestniczyć w projekcie BLOGERCHEFA na festiwalu, a mianowicie w Krainie Sałatek. Razem z MONIKĄMAŁGOSIĄADĄPATRYCJĄ oraz KASIĄ będziemy przygotowywać pyszne sałatki, a przy okazji będzie można sobie zrobić bezpłatną analizę składu ciała. W tym czasie  MARYSIADOROTAPAWEŁ będą się zmagać kulinarnie na scenie festiwalu. Także jeśli w czwartek 15.08 znajdziecie się w okolicach ulicy Wrocławskiej a Świętosławskiej zapraszam serdecznie :)
4 komentarze:

 1. Wybieram się na ten festiwal:)
  Próbowałam się nawet zapisać na warsztaty dla blogerów "Blogujemy i gotujemy..." jednak nikt na maila nie odpowiada. Nic nie jest napisane o wymaganiach, ograniczonej liczbie miejsc itd. Może Ty coś wiesz na ich temat?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z tego co wiem to liczba miejsc jest ograniczona i te które były są już niestety chyba wyczerpane :( Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Dzięki. Nie napisali tego i nie ma żadnej informacji zwrotnej.
  Tak czy inaczej na festiwalu będę:) Może wpadnę na sałatkę:)

  OdpowiedzUsuń

DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE POZOSTAWIONE MIŁE SŁOWA:)

TOP