środa, 10 października 2018

LUNCHBOX NA KAŻDY DZIEŃ. Przepisy inspirowane japońskim BENTO.

Znacie to uczucie gdy nadchodzi wieczór i trzeba wymyślić co wziąć do jedzenia kolejnego dnia do pracy/szkoły/na uczelnię. Myślicie, myślicie po czym w pudełku po raz kolejny ląduje kanapka z serem ?
Jeśli schemat się powtarza się codziennie, ale w środku czujecie że chcecie coś zmienić, chcecie zacząć odżywiać się zdrowiej i bardziej zróżnicowanie. Jeśli chcecie z przyjemnością otwierać pudełko z jedzeniem to sięgnijcie po książkę MALWINY.
LUNCHBOX na każdy dzień. Przepisy inspirowane japońskim bento. jest to pierwsza książka Malwiny autorki bloga FILOZOFIA SMAKU. Nie będę ukrywać, że Malwinę znam dość długo, często miałyśmy okazję wirtualnie gotować. Gdy zdradziła mi że wydaje książkę, byłam pewna że będzie ona perfekcyjnie przygotowana, zarówno pod względem merytorycznym jak i wizualnym. I tak właśnie jest.
Może niektórym z Was bento brzmi bardzo egzotycznie, ale Malwina we wstępie wyjaśnia o co dokładnie w tym wszystkim chodzi, a chodzi głównie aby jeść zdrowiej, różnorodniej, nie marnować żywności i jak zadbać o samego siebie.


W książce autorka pomaga dobrać pojemniki do bento, podaje ich wady oraz zalety. Przybliża także dostępne na rynku akcesoria, które przydają się podczas przygody z "bentowaniem", przykazania Bentomaniaka oraz radzi jak dbać o swoje pudełka. 
Nim dojdziecie do przepisów  po drodze znajdziecie także rady w co wyposażyć spiżarnię, jak planować posiłki, jak mądrze robić zakupy, jak gotować oraz jak nie marnować żywności. 
Jeśli chodzi o same przepisy to na wstępie znajdziecie tu przepisy podstawowe, między innymi na to jak ugotować idealnie ryż, na domowe mieszanki przypraw czy dressingi, które przydadzą się do sałatek. Kolejne receptury podzielone są na pory roku, co bardzo mi się podoba. Na wstępie do każdego sezonu znajdziecie podpowiedzi co najlepiej zamrozić, ukisić, ususzyć czy zapakować do słoików. Dalej znajdziecie ponad 60 zestawów bento. Każdy z zestawów składa się ze wstępu, przepisu na danie oraz z przykładowej przekąski z sezonowych owoców lub warzyw. Przy przepisie znajdziecie także sposób jak przechowywać daną potrawę. 


Przepisów jest tyle że naprawdę można z nich komponować wiele różnych i pysznych zestawów. Wszystkie są szybkie i proste, więc nie musicie posiadać jakiś niewyobrażalnych umiejętności aby je przygotować. Jeśli wkradła Wam się rutyna w posiłki przygotowywane do pracy, a chcecie coś zmienić sięgnijcie po książkę Malwiny. Ułatwi Wam ona zmianę nawyków i na pewno zainspiruje do tego jak bardziej zdrowo i różnorodnie jeść.

LUNCHBOX
na każdy dzień
Przepisy inspirowane Bento
Malwina Bareła
premiera 19.09.2018
wydawnictwo ZNAK HORYZONT

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

DZIĘKUJE ZA WSZYSTKIE POZOSTAWIONE MIŁE SŁOWA:)

TOP